עמוס דב סילבר

עמוס דב סילבר, מייסד אפליקציית טלגראס, הוא יזם מצליח ופעיל ליברלי בולט למען ליגליזציה וזכויות בעלי חיים, הנמצא כיום במעצר בגלל רגולציה דרקונית כנגד משתמשי צמח הקנאביס ההופכת אותם לעבריינים פליליים.

בשנת 2013 החל סילבר לקיים פעילות מחאה נגד הפללת משתמשי הקנאביס, ובמסגרת זו הפך את פרופיל הפייסבוק האישי שלו לצינור תקשורת בין סוחרי קנאביס לציבור הרחב. ב- 2014 יזם סילבר את "ליל הבאנגים הגדול", אירוע מחאה המוני של עישון קנאביס תחת כיפת השמיים, ובשל כך נעצר ע"י המשטרה.

לאחר מכן הקים סילבר את אפליקציית טלגראס שיצרה מהפך במכירת קנאביס בישראל. הקמת טלגראס לא רק הובילה לירידת מחירים בשוק הקנאביס אלא גם יצרה פתרונות חדשים למטופלי הקנאביס הרפואי שנותרו לעיתים קרובות ללא מענה ראוי מצד משרד הבריאות, והתבלטה בכך שתרמה בקביעות קילוגרמים של קנאביס לחולי סרטן המטופלים בקנאביס רפואי, וכספים רבים לעמותות למען בעלי חיים.

עמוס הוא יוצא בשאלה שהתחנך במשפחה חרדית, טבעוני, אשר התגורר בארה"ב עם בת זוגו גלי ובנה הקטן, עד אשר הוזמן בתרגיל עוקץ של משטרת ישראל לחתונה באוקראינה שם נעצר. כיום הוא עצור בכלא ניצן וממתין למשפט באשמת תיווך בסחר בסמים והובלת "ארגון פשע" (טלגראס). בינתיים הוא מנהל מאבק משפטי על זכותם של עצירים בכלא לקבל אוכל טבעוני ומתמודד לכנסת ברשימת "עוצמה ליברלית כלכלית". עמוס הפך לסמל הבולט ביותר של המאבק למען ליגליזציה בישראל. לפי ויקיפדיה "בישראל יש כאלו הרואים בו מהפכן וסמל לחופש האזרח נגד השלטון, ובדיון הארכת מעצרו התקבל במחיאות כפיים".